Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Zaproszenie na WTOOPę
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 18 kwietnia 2018 20:38Już w najbliższy czwartek w Wojsławickim Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego rozpoczną się doroczne ogólnopolskie spotkania teatralne WTOOPA.

 

Zaprezentuje się 9 grup teatralnych z Zielonej Góry, Tarnowa, Rogoźna, Zabrza, Piotrkowa, Dzierżoniowa i oczywiście Zduńskiej Woli. Organizator Wtoopy Zbigniew Rudecki podkreśla, że Zduńska Wola jest trzecim ośrodkiem po Krakowie i Bielsku Białej, gdzie ten festiwal gości (festiwal został przeniesiony do Wojsławic z uwagi na remont PMOSu).

 

- A główną ideą Wtoopy jest to, żeby było to teatralne święto młodzieży. Czyli żeby najwięcej młodzieży teatrem zainteresowanej mogło się bawić, warsztatować, cieszyć po prostu. Zrobiona jest ona z miłości do teatru. To nie jest przegląd. To nie jest formuła konkursowa. Tylko to jest formuła festiwalowa. Czyli, nie ma nagród, nie ma zwycięzców, tylko po prostu wszystkie teatry pokazują swój dorobek – mówi reżyser Zbigniew Rudecki, organizator Wtoopy.

 

A dorobek ten zaczną pokazywać w czwartek od godziny 17:00. Spektaklom będą towarzyszyć warsztaty teatralne. Wtopa potrwa do niedzieli.


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski