Reklama
23 Marca 2019 Sobota
Dziś imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Do końca roku zostało 284 dni.
Reklama
Reklama

 
Rozmawiali o zagrożeniach w środowisku szkolnym [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 17 kwietnia 2018 06:57Analiza potrzeb profilaktycznych w środowisku szkolnym” . Tak zatytułowano debatę, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9 w Zduńskiej Woli.

Debata w "dziewiątce" to efekt porozumienia komendy wojewódzkiej policji z łódzkim kuratorium oświaty. Debatę poprzedziła ankieta wśród uczniów i nauczycieli o tym, co uważają za największe zagrożenie w środowisku szkolnym.


- Wiadomo, że ta przestępczość w szkołach i poza szkołami ewoluuje. Chcieliśmy poznać, jaki problem stanowi największe zagrożenie w dzisiejszych szkołach. Kiedyś to były zwykłe kradzieże, bójki. A teraz tych przestępstw dokonują nieletni przy pomocy telefonów komórkowych, smartfonów czy tabletów – mówi z-ca komendanta powiatowego policji w Zduńskiej Woli mł. insp. Jarosław Tokarski

 

Ankiety trafiły do 7 wytypowanych przez kuratorium szkół w powiecie zduńskowolskim. Co uczestnicy najczęściej podawali w odpowiedziach?

 

- Dokuczanie, agresja słowna, agresja fizyczna, czasami również występuje cyberprzemoc. Te wszystkie problemy będą zgłaszali dyrektorzy, będą zgłaszali pedagodzy. Posłuchamy, zobaczymy, jakie problemy są najbardziej nasilone w szkołach - mówiła w trakcie debaty wizytatorka Łódzkiego Kuratorium Oświaty Małgorzata Kania która wyjaśnia, że wynikiem ankiety i dzisiejszej debaty mają być działania wspierające szkołę w rozwiązywaniu ich problemów: czyli nowe programy profilaktyczne, akcje społeczne i spotkania z młodzieżą.


 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: wtorek, 17 kwietnia 2018 07:31
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski