Reklama
26 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Do końca roku zostało 281 dni.
Reklama
Reklama

 
Muzealnicy mają głos [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 12 kwietnia 2018 21:06 

Zduńskiej Woli po raz pierwszy spotkali się muzealnicy i kustosze z całego województwa łódzkiego. Zgłębiają przede wszystkim zagadnienia roli muzeów i tzw. rozwoju publiczności. Konferencja potrwa także w piątek.


Na zorganizowanej w Ratuszu konferencji, muzealnicy zastanawiali się co zrobić, by w prezentacjach, wystawach oraz innych działaniach które podejmują, uczestniczyło coraz więcej osób. We wnioskach pojawiały się takie określenia jak „decentralizacja” - by pracownicy muzeów mieli większą autonomię i swobodę działania. Pojawiło się także słowo „kreatywność”.


- Wszyscy pracownicy muzeum muszą być kreatywni. Muszą się utożsamiać z tą instytucją. Ale poza tym, my musimy też tworzyś tak zwany dobry piar, czyli dobre wrażenie. Jeżeli zepsujemy to jakimiś maszymi działaniami, to możemy rozsyłać całą masę zaproszeń, możemy oplakatować całe miasto, a i tak do nas nikt nie przyjdzie - mówi Tomasz Polkowski, dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola
 

Dwudniowiej konferencji towarzyszą projekcje filmów oraz zwiedzanie miejsc związanych z historią Zduńskiej Woli: browaru, skansenu lokomotyw i cmentarza żydowskiego. Inicjatorem spotkań muzealników jest Łódzki Dom Kultury.


 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 12 kwietnia 2018 21:14
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski