Reklama
19 Lutego 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Do końca roku zostało 316 dni.
Reklama
Reklama

 
Zduńskowolanie - na odsłonięciu pomnika smoleńskiego [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 11 kwietnia 2018 15:33

Grupa zduńskowolan uczestniczyła w Warszawie w uroczystościach odsłonięcia Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010.

10 kwietnia Zduńskowolanie po Mszy Świętej w intencji 96 Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Smoleńskim na placu przy Bazylice pw. WNMP pojechali autokarem do Warszawy na uroczystości centralne.

Na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego z uczestnikami spotkał się minister Grzegorz Schreiber, Poseł na Sejm RP. Zduńskowolanie wzięli udział w odsłonięciu Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku oraz odsłonięciu kamienia, w miejscu, w którym powstanie Pomnik upamiętniający śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

- To pomnik pamięci, godności i wierności, na którym widnieje 96 nazwisk Polek i Polaków, bez żadnych tytułów, bez funkcji. Zginęły osoby, które wspólnie wybrały się do Katynia właśnie po to, aby uczcić pamięć Ofiar. To wystarczający powód, by ten pomnik tu stanął - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obchodów VIII Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Zduńskowolanie mogli na żywo zobaczyć wielu przedstawicieli władz państwowych w tym: Prezydenta RP Andrzeja Dudę, ministrów oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Uroczystości zakończyły się Mszą Święta w Intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie oraz ostatnim 96 Marszem Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Organizatorami wyjazdu byli: minister Grzegorz Schreiber poseł na Sejm RP oraz kluby radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Zduńska Wola i Radzie Powiatu Zduńskowolskiego. 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 11 kwietnia 2018 16:04
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski