Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Nowy Budżet Obywatelski województwa [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 10 kwietnia 2018 20:14


W Zduńskiej Woli rozmawiano o nowym budżecie obywatelskim województwa łódzkiego i nowych zasadach podziału pieniędzy.

W zeszłym roku 5 milionów złotych podzielono na 5 subregionów województwa łódzkiego: wschodni, zachodni, południowy, północny oraz miasto Łódź. W tym roku pulę zwiększono do 8 milionów a pieniądze będą rozdysponowane w inny sposób.

 

- Wyodrębniliśmy zadania o znaczeniu wojewódzkim i pulę dwumilionową właśnie dla nich. A 6 milionów w podziale na subregiony. Po dyskusji z tymi, którzy składali projekty, z mieszkańcami w ramach konsultacji, doszliśmy do wniosku, że trzeba to zróżnicować w zależności od liczby mieszkańców i od obszaru danego subregionu - mówi marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień

 

W trakcie spotkania na PMOSie dużo mówiono również o samej idei budżetu obywatelskiego, która jest najlepszym przykładem budowania społeczeństwa obywatelskiego.

 

- Czyli tego, by władza, dysponowanie majątkiem, dysponowanie kapitałem, było jak najbliżej mieszkańców i by od ich decyzji zależało – dodał marszałek

 

Subregion zachodni, w którym znalazło się 7 powiatów z naszego regionu, dostał do dyspozycji milion 600 tysięcy złotych. Do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego można zgłaszać projekty społeczne, prozdrowotne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne i ekologiczne, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego.


 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski