Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
„Twarz” w DKF
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:32

Kino Ratusz zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Między obrazami": 15 kwietnia, godz. 16:30

W Dyskusyjnym Klubie Filmowym zagości tym razem najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej - "Twarz". Po projekcji będzie spotkanie z Mateuszem Kościukiewiczem, odtwórcą głównej roli.

Twarz opowiada o młodym mężczyźnie Jacku (Mateusz Kościukiewicz), który w wyniku tragicznego wypadku musi przejść rekonstrukcję twarzy. Kiedy wraca w rodzinne strony, nawet jego najbliżsi nie wiedzą, jak traktować przybysza, który w niczym nie przypomina dobrze znanego im człowieka. Za zdjęcia, zainspirowane między innymi malarstwem romantycznym, odpowiadał Michał Englert, a oprócz Mateusza Kościukiewicza (który musiał przeznaczać kilka godzin dziennie na charakteryzację) w filmie zagrali między innymi Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol i Roman Gancarczyk.

Na konferencji prasowej po premierze filmu Szumowska mówiła, że "Twarz" jest metaforą tego, co dzieje się obecnie w Polsce: strachu przed obcym. Odnosząc się do tego, jak film może zostać odebrany w kraju, reżyserka zauważyła, że "Polacy reagują nerwowo na krytykę polskiego społeczeństwa. Ta Polska jest taka i jesteśmy tacy. Oprócz tego, że jesteśmy tacy, mamy też przecież dobre cechy. Myślę, że i to, i to jest w tym filmie sportretowane"– podkreśliła Szumowska w rozmowie z korespondentem Polsat News Tomaszem Lejmanem. Ja zawsze robię filmy krytyczne o społeczeństwie, o społeczeństwie, w którym żyję. Myślę, że nie jestem jedyną reżyserką na świecie, która w ten sposób postępuje - dodała.


 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski