Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Wyznaczono termin rozprawy
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 05 kwietnia 2018 21:1130 maja Piotr Niedźwiecki zasiądzie na ławie oskarżonych w procesie dotyczącym przestępstw urzędniczych.

 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura w Piotrkowie. Śledczy zarzucają prezydentowi Zduńskiej Woli Piotrowi Niedźwieckiemu, że 3 lata temu nie dokonał prawidłowej analizy oświadczenia majątkowego Grzegorza Szmyta, wówczas prezesa aż trzech miejskich spółek. A z oświadczenia tego wynikało, że prezes Szmyt, kierując spółkami, prowadził jednocześnie własną działalność gospodarczą, czego zabraniało mu prawo.

Zdaniem prokuratury, prawidłowa weryfikacja przez prezydenta tego oświadczenia, niemożliwiłaby Szmytowi objęcie wspomnianych stanowisk.

Do Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli akt oskarżenia w tej sprawie trafił już w połowie marca. Piotr Nidźwiecki przekonywał wówczas, że nie musiał osobiście weryfikować tego dokumentu, bo jest to uprawnienie podległego mu urzędnika. Wskazywał wtedy na sekretarza miasta, że to on powinien zbadać takie oświadczenie majątkowe i skierować je do Urzędu Skarbowego. Zdaniem prezydenta Niedźwieckiego, w wyniku tej sprawy doszło jedynie do uchybienia, a na dodatek nikt nie odniósł żadnych korzyści majątkowych.

Wyznaczenie na 30 maja daty pierwszej rozprawy w procesie przeciwko prezydentowi Zduńskiej Woli świadczy jednak o tym, że prokuratura jest innego zdania, a Piotrowi Niedźwieckiemu może grozić do 3 lat więzienia.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski