Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Promesa dla pływalni
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 05 kwietnia 2018 20:57

Jest promesa banku w sprawie obligacji. Za kilka tygodni będzie znana decyzja Ministerstwa Sportu w sprawie dotacji. Władze miasta i MPWiK opowiedziały dziś o postępach prac związanych z krytą pływalnią.

 

W Zduńskiej Woli przedstawiono dziś informację dotyczącą postępów prac przygotowujących budowę krytej pływalni na MOSiRze. Realizator zadania - Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji otrzymało pod koniec marca promesę z Banku PKO SA na wykup obligacji umożliwiających rozpoczęcie inwestycji.

 

- Jest to milowy krok w realizacji tego przedsięwzięcia, bo to jest największy udział finansowy w realizacji budowy krytej pływalni. Mówimy o kwocie 26 milionów. Które w formie obligacji spółka wyemituje. Które nabędzie bank i za te środki które przekaże spółce będziemy mogli realizować tę inwestycję – wyjaśnia Grzegorz Szmyt, prezes MPWiK

 

Wykup obligacji będzie następował kwartalnie w 56 równych ratach . Promesa wraz z wnioskiem, została już wysłana do Ministerstwa Sportu i Turystyki, skąd władze spółki liczą na pozyskanie dofinansowania w kwocie do 6 milionów złotych. Oczywiście biorą pod uwagę również to, że mogą dofinansowania nie otrzymać.

 

- W przypadku faktycznie niepowodzenia jeśli chodzi o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, trzeba będzie się wtedy zastanowić. Być może będzie rozpisany nowy konkurs ma jesień z tego co słyszeliśmy. Wówczas spróbujemy ponownie. Natomiast tak jak mówię: wstrzymajmy się do momentu, w którym jednak będą te pierwsze rozstrzygnięcia przetargowe. To nam pokaże kwotę - mówi dr Karolina Ziółkowska, dyrektor ds. finansowych w MPWiK

 

Decyzja ministerstwa ma być znana najpóźniej pod koniec czerwca. Władze MPWiK liczą się również z tym, że oferowane w przetargu kwoty potencjalnych wykonawców, nacznie przewyższą obecne finansowe założenia względem tej inwestycji, co uniemożliwi budowę pływalni.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski