Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Mieszkanie chronione - wciąż puste
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 05 kwietnia 2018 20:40


Miejski ośrodek Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli nie może znaleźć chętnych na mieszkanie chronione. Daje sobie jeszcze 3 miesiące czasu. 


Mieszkanie chronione, powstało w Zduńskiej Woli w połowie stycznia, w ramach rządowego programu „za życiem” To swego rodzaju mieszkanie treningowe, w którym osoby niepełnosprawne miałyby szansę nauczyć się samodzielności. Problem jednak w tym, że Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, nie udało się dotąd znaleźć chętnych do zamieszkania w nim. Mimo, że jak zapewniają urządnicy, informacje rozesłano do wielu instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Informowano o tym nawet w kościołach. Jak dotąd, bezskutecznie.


- Nowa forma wsparcia organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i być może to jest przyczyną pewnego lęku przed nową formą wsparcia. Często obawa osób bliskich o te właśnie osoby niepełnosprawne, które jak podkreślam zaliczane są do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności z orzeczoną chorobą psychiczną lub upośledzeniem umysłowym. Te obawy właśnie powodują, że tych chętnych na dzień dzisiejszy nie ma – tłumaczy Beata Synowiec, kierownik Działu Pomocy Środowiskowej w zduńskowolskim MOPSie


Na ostatniej sesji Rady Miasta ,wspónie zastanawiano się nad tym, jak rozwiązać ten problem, oraz co może się stać, jeśli okaże się, że chętnych w ogóle nie będzie. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Mirosława Jakubowska nie ukrywa, że w grę wchodzi nawet zwrot rządowej dotacji w wysokości 50 tysięcy złotych.


- Wtedy prawdopodobnie padnie propozycja rozszerzenia naboru o inne osoby. Osoby na przykład bezdomne, czy osoby doświadczające przemocy, albo na przykład osoby starsze. Takie osoby, które znalazły się w trudnych warunkach mieszkaniowych i mogłyby w tym czasie przebywać w mieszkaniu chronionym – mówi Mirosława Jakubowska, dyrektor MOPS


Póki co, urzędnicy dają sobie jeszcze 3 miesiące, by znaleźć chętnych do mieszkania chronionego na dotychczasowych zasadach.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski