Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Kto będzie wywoził śmieci?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 04 kwietnia 2018 17:17
 


Urząd Miasta Zduńska Wola szuka nowego odbiorcy odpadów komunalnych. Właśnie trwa przetarg.

Wywóz śmieci jeszcze do końca maja realizowała będzie firma Remondis, lecz właśnie trwa przetarg, który ma wyłonić nowego wykonawcę tej usługi. Warto dodać, że jest to już drugi przetag, ponieważ poprzedni, zduńskowolscy urzędnicy unieważnili.

 

- Wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 6,5 miliona wyższą niż mieliśmy przewidzianą w budżecie. Z tego względu też przetarg musiał być unieważniony - mówi Alina Kubiak, kierownik Działu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zduńska Wola.

 

O tym kto zgłosi się w drugim przetargu, dowiemy się 27 kwietnia. Umowa z nowym wykonawcą zostanie podpisana na kolejne 2 lata. Anna Kubiak nie ukrywa, że jeśli za wywóz śmieci miasto będzie jednak musiało zapłacić nieco więcej niż teraz, różnicę w cenie pokryją mieszkańcy.

 

- Koszty muszą się bilansować. W tym momencie nie wimy, jakiie będą oferty, trudno mi powiedzieć, czy stawki wzrosną, czy pozostaną na tym samym poziomie. Ze swojego budżetu Urząd Miasta nie może dokładać – rozwiewa wątpliwości Alina Kubiak

Dodajmy, że główna część odpadów komunalnych – tzw. odpady mieszane, trafiają do Dylowa w powiecie pajęczańskim, 60 kilometrów od Zduńskiej Woli.


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski