Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Podpisali umowę na rondo
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 04 kwietnia 2018 16:31


Władze Zduńskiej Woli podpisały dziś umowę na budowę ronda na Kobusiewicza. Gruntownej modernizacji doczeka się w związku z tym ulica Podmiejska.

 

Budowa ronda u zbiegu ulic Kobusiewicza, Podmiejskiej, Torfowej, Granicznej i Jagiełły w pobliżu MOSiRu, realizowana będzie za kwotę blisko 4 milionów 100 tysięcy złotych , w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych z dofinansowaniem wojewody. Zdaniem prezydenta Piotra Niedźwieckigo, nowe rondo oznacza lepszą komunikację w tej części miasta, w pobliżu MOSiRu.

Jedną z dróg odchodzących od ronda będzie ulica Podmiejsca. Dziś jeszcze gruntowa, ale w miejscu dziur, błota i kałuż, ma wkrótce pojawić się asfalt.

 

- Wreszcie doczeka się, tak naprawdę w centrum miasta realizacji nfrastruktury drogowej łącznie z chodnikami, z wjazdami na posesję, a także ze ścieżką rowerową - wymienia prezydent Piotr Niedźwiecki

 

Inwestycję zrealizuje firma Pabich, która zbudowała dla starostwa rondo u zbiegu Piwnej i Łaskiej. Plac budowy ma zostać przekazany w ciągu 7 dni. Nowe rondo i nowa Podmiejska mają być gotowe w połowie września, ale będzie to tylko pierwszy etap inawetycji, która obejmie również przebudowę ulicy Dolnej.


 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski