Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
„Wieża...” w DKF [plakat]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 03 kwietnia 2018 20:04

 

Kino Ratusz zaprasza na specjalny pokaz filmu „Wieża. Jasny dzień”. Po nim zaplanowano spotkanie z reżyser Jagodą Szelc, w ramach spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. 8 kwietnia, godz. 16:30


"Wieża. Jasny dzień" - thriller psychologiczny i odkrycie Festiwalu Filmowego w Gdyni, to pełnometrażowy debiut Jagody Szelc, nagrodzonej w tym roku Paszportem "Polityki". Za niezależność, świeżość spojrzenia, artystyczną konsekwencję i wyjątkowo oryginalny sposób ukazania świata na krawędzi.


Akcja toczy się w Bystrzycy Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej - Mulę (Anna Krotoska) i jej męża Michała (Rafał Cieluch) oraz ich kilkuletnią córeczkę Ninę odwiedza niecodzienny gość. Jest nim niewidziana od wielu lat młodsza siostra Muli: Kaja (Małgorzata Szczerbowska). To ona jest biologiczną matką dziewczynki. Czy będzie się starała odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się coraz dziwniejsze. Wokół dochodzi także do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Uroczystość kościelna się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.

Jagoda Szelc to absolwentka Akademii Sztuk pięknych we Wrocławiu, studentka piątego roku Szkoły filmowej w Łodzi. Zanim stanęła na planie debiutanckiego "Wieża. Jasny dzień.", zrealizowała aż 10 krótkometrażowych etiud fabularnych i dokumentalnych

Wieża. Jasny dzień" została nagrodzona podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni Nagrodą za Debiut Reżyserski, Nagrodą za Najlepszy Scenariusz oraz Nagrodą Onetu "Odkrycie festiwalu". Film był też prezentowany w tym roku podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w prestiżowej sekcji Forum, gdzie zebrał bardzo dobre recenzje.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski