Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Przetarg rozstrzygnięty. Przebudowa za 2 lata.
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 30 marca 2018 15:00


Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na modernizację obwodnicy Zduńskiej Woli. W jaki sposób droga zostanie zmieniona?

 

Urząd Marszałkowski w Łodzi rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej modernizacji 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 482 w granicach miasta Zduńska Wola. Wicemarszałek województwa łódzkiego Jolanta Zięba Gzik twierdzi, że plany przebudowy już właściwie są, bo urzędnicy postanowili oprzeć je na dawnej koncepcji.


- Zeby przyspieszyć całość inwestycji stwierdziliśmy, że skorzystamy z dokumentacji, która była już stworzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety nie została zrealizowana. Wiemy, że część drogi 482 została zmodernizowana, przebudowana, natomiast przejście przez Zduńską Wolę zostało pominięte, ale dokumentacja została zrobiona.

 

Wykorzystanie istniejących planów wcale nie oznacza, iż samorządy i mieszkańcy nie będą mieć wpływu na kształt tej drogi i jej skrzyżowań oraz liczbę zjazdów.

 

- Będzie to modyfikowane zgodnie ze sugestiami samorządów. Myślę, że będziemy osiągać jakiś consensus oczywiście pod warunkiem, że samorządy będą chciały z nami współpracować. Zachęcam do takiej współpracy. Otrzymujemy już obecnie wnioski mieszkańców, różne zapytania, resztę będziemy analizować – dodała wicemarszałek

 

Wiadomo na przykład, że na rondo zostanie zamienione skrzyżowanie ulicy Łódzkiej z Kilińskiego, natomiast z przebudowy wyłącznoe będą 2 zbudowane nie dawno ronda: przy zjeździe na Sieradzką i Szadkowską. Nie określono z kolei, w których miejscach obwodnica zostanie zwężona lub poszerzona. Projekt przebudowy ma być gotowy w listopadzie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpoczęcie inwestycji nastąpi wiosną 2020 roku.

fot. Archiwum

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: piątek, 30 marca 2018 18:36
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski