Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Wystawili rękodzieło [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 28 marca 2018 16:40W Gminnym Ośrodku Kultury Sportu w Zapolicach można podziwiać piękne rękodzieła mieszkańców Gminy Zapolice.


- Serwetki, obrusy, bieżniki, ozdoby świąteczne, kosze i koszyczki, to wszystko można obejrzeć w naszym Ośrodku. Zdjęcia na pewno nie oddają każdego szczegółu i precyzji z jaką zostały wykonane poszczególne dzieła. Dlatego koniecznie trzeba zobaczyć je na żywo - mówi Żoletta Barańska, z GOKiS Zapolice, pomysłodawczyni wystawy.


 

Wystawa potrwa do 6 kwietnia, czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 17:00.

 

Autorami prac są Alicja Jędrasiak z Zapolic oraz Eleonora i Wojciech Glinkowscy ze Strońska.

 

Eleonora Glinkowska – mieszkanka Strońska, jej pasją są robótki ręczne, głównie szydełkowanie. Od ponad 20 lat każdą wolną chwilę poświęca na robienie serwetek, bieżników, obrusów, ozdób świątecznych. Wykonanymi pracami obdarowuje rodzinę, przyjaciół i znajomych.

 

 

 

Alicja Jędrasiak – mieszkanka Zapolic, członkini Stowarzyszenia „Strońska Czar”. Robótkami ręcznymi zajmuje się od blisko 50 lat. Interesuje się szydełkowaniem, haftem krzyżykowym i robieniem na drutach. Jest samoukiem, do wszystkiego krok po kroku dochodziła sama. Swoje prace wystawiała m.in. na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Zduńskiej Woli

 

 

Wojciech Glinkowski – mieszkaniec Strońska, do jego zainteresowań oprócz elektryki należy wyplatanie koszy z wikliny i rzeźbienie w korze. Do wykonania pierwszego kosza zainspirował go Marek Garbarczyk – kolega ze Strońska. Podstaw wikliniarstwa uczył się natomiast od Franciszka Urbaniaka ze Pstrokoń.

fot. GOKiS Zapolice


 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski