Reklama
23 Marca 2019 Sobota
Dziś imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Do końca roku zostało 284 dni.
Reklama
Reklama

 
Łącznik „rusza” pełną parą
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 22 marca 2018 21:57


W Zduńskiej Woli rusza budowa łącznika, który pozwoli ciężarówkom zjeżdżającym z trasy S8 ominąć dzielnicę Karsznice.

 

Pozwolenie na budowę łącznika obwodnicy Zduńskiej Woli z S8 starostwo dostało już pod koniec lutego. Do końca marca firma realizująca inwestycję, musi usunąć drzewa i przygotować grunt w miejscu wytrasowania. Między innymi odhumusować go, czyli zdjąć wierzchnią warstwę, w której znajdują się małe zwierzęta i rośliny – to wymóg związany z ochroną środowiska. W ciągu najbliższych dni ma wjechać już ciężki sprzęt i budowa łącznika S8 z drogą wojewódzką nr 482, który pozwoli TiRom ominąć dzielnicę Karsznice, ma ruszyć już pełną parą.

 

- Łącznik został podzielony na 3 etapy inwestycji. Odcinek pierwszy tj. pomiędzy rondem przy zjeździe na trasę S8 i planowanym rondem łączącym się z trasą wojewódzką, dawną drogą krajową 12-14, na który uzyskaliśmy pozwolenie, jest już w trakcie realizacji. Pozostałe dwa odcinki, czyli rondo na łączniku i rondo na drodze wojewódzkiej są w trakcie procedowania pozwolenia na budowę. Z chwilą jego uzyskania będzie realizowana również ta część inwestycji - mówi Marcin Łabędzki, wicestarosta zduńskowolski.

 

 

Prace ruszają pełną parą, bo czasu na zbudowanie łącznika jest coraz mniej. Inwestycja musi zostać zrealizowana i rozliczona do końca tego roku.

Aktualizowany: sobota, 24 marca 2018 08:37
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski