Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Rozmawiali o cyber-zagrożeniach
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 21 marca 2018 13:53

 

W szkole Podstawowej nr 9 w Zduńskiej Woli uczniowie rozmawiali dziś z policją o zagrożeniach jakie niesie ze sobą internet. (więcej - wkrótce na www.TelewizjaCentrum.pl) 

 

Hejt, flejmowanie, oszustwa przy zakupach, kradzież danych i wizerunku. To tylko niektóre zagrożenia płynące z internetu, o jakich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Zduńskiej Woli rozmawiali dziś z policjantami. A właściwie wypytywali ich, wcielając się w rolę dziennikarzy na konferencji prasowej. Uczniowie „dziewiątki” twierdzą, że młodzi ludzie są świadomi zagrożeń płynących z internetu. Nie zawsze jednak postępują zgodnie z tą wiedzą i bagatelizują zagrożenia, co wpędza ich w tarapaty. Na przykład wtedy, gdy oszuści proponują im coś, czego intensywnie szukali w sieci.

 

- Na podstawie monitorowania naszych przeglądań wiedzą że chcieliśmy tę rzecz, a teraz nagle ona jest w takiej atrakcyjnej ofercie, że po prostu aż chce się wejść, zobaczyć, kupić. A później na przykład przyjdzie nam cegła w pudełku - mówi Konrad Szewczyk, uczeń 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Zduńskiej Woli

 

Jako największe internetowe zagrożenie dla swoich rówieśników, Konrad wskazuje groźbę kradzieży danych osobowych oraz wizerunku.

 

- Później one mogą zostać wykorzystane na naszą niekorzyść. Albo zdjęć właśnie. Na przykład niekorzystnie dla nas przerobione, albo możemy zostać oczernieni – dodaje Konrad

 

Spotkanie w „9” to efekt uczestnictwa tej szkoły w rządowym programie „Cybernauci” i trwającej już edukacji uczniów, pedagogów i rodziców właszcza wobec pojawiających się coraz to nowych zagrożeń w internecie.


- Dzieci dopuszczają się przestępstw internetowych, jak na przykład hejt, czy flejmowanie kogoś. Więc tu chcieliśmy pociągnąć temat troszeczkę szerzej – tłumaczy Aleksandra Staniucha, nauczycielka informatyki w zduńskowolskiej „9”, organizatorka tego spotkania.

 

Zduńskowolska podstawówka planuje już kolejne spotkania w formie konferencji prasowej. Także na inne tematy.

Gośćmi uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 byli:
asp. szt. Robert Latus - rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli  (na zdj.)
asp. szt Rafał Mrozik - kierownik Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą KP Policji w Zduńskiej Woli

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 22 marca 2018 07:39
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski