Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Rusza budowa „Aktywnej Doliny...”
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 19 marca 2018 22:40


Dziś władze starostwa powiatowego przekazały plac budowy pod Aktywną Dolinę Rzeki Warty. Inwestycja będzie prowadzona etapami. Najpierw prace rozpoczną się na PMOSie.

 

Projekt Aktywnej Doliny Rzeki Warty obejmuje budowę w powiecie zduńskowolskim obszernej infrastruktury turystycznej, mającej zachęcać do zwiedzania lokalnych atrakcji i zabytków: od podziwiania krajobrazów doliny rzeki Warty aż po zabytkowe kościoły w Strońsku i Korczewie, bunkry w Beleniu oraz Izbę Regionalną w Wojsławicach.

 

- Chcemy budować te ścieżki turystyczne po to, żeby właśnie mieszklańcy, ale również ci, którzy z zewnątrz są, mogli z jednej strony bezpiecznie się poruszać, po drugie, żeby mogli w tych miejscach bywać, a na dodatek mamy rozkwit tego, co wiąże się z turystyką weekendową, czyli bieganiem, jazdą rowerem, poruszaniem się kijkami nordic walking. To wszystko sprawia, że warto inwestować w to przedsięwzięcie – przekonuje Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski

 

Na inwestycję złoży się przede wszystkim 13 kilometrów nowych ścieżek rowerowych, które wraz z już istniejącymi stworzą 27 -kilometrowy trakt ciągnący się od Zapolic i Strońska, przez Piaski, Zduńską Wolę, aż do Wojsławic. Będą nowe parkingi, punkty odpoczynku dla rowerzystów, oraz kilka punktów informacji turystycznej. Pierwsze prace budowlane mają rozpocząć się już na przełomie kwietnia i maja właśnie na PMOSie przy ulicy Dolnej. W przebudowanym schronisku młodzieżowym powstanie Punkt Informacji Turystycznej. Przebudowane zostaną również parkingi i drogi dojazdowe na terenie placówki. Realizacja projektu Aktywnej Doliny Rzeki Warty ma kosztować około 14 milionów złotych. Ponad połowa tej kwoty to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski