Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Biało – czerwony Ratusz na 100-lecie
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 13 marca 2018 21:37Od dziś, wieża Ratusza w Zduńskiej Woli świecić będzie nocą w barwach narodowych. W taki sposób miasto przyłączyło się do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

 

Rozświetlenie wieży zduńskowolskiego Ratusza na biało – czerwono, to symboliczne rozpoczęcie obchodów 100-lecia niepodległości Polski. To znajdzie odzwierciedlenie w wielu imprezach kulturalnych, zaplanowanych z tej okazji między innymi w domach kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej i Muzeum Historii Miasta a także na placu Wolności.

 


- Myślę, że warto pamiętać o symbolach, o tym, że 100 lat niepodległości państwa to piękna rocznica. Cieszy aktywność naszych instytucji kulturalnych a także szkół, przedszkoli, bo blisko 50 wydarzeń składa się na to, że chcemy przez cały rok pamiętać o tym pięknym wydarzeniu. Chcemy również włączyć się we wszystkie przygotowania i wydarzenia, które organizuje starostwo powiatowe - powiedział prezydent Piotr Niedźwiecki

 

Będzie między innymi wystawa o polskim lotnictwie, spotkanie z grupami rekonstrukcyjnymi, degustacje dawnych potraw, pokazy filmów, hepeningi, koncerty z piosenkami patriotycznymi, wystawy plastyczne, fotograficzne, festiwal pieśni patriotycznej a nawet rajd rowerowy „szlakiem niepodległej”, narodowe czytanie, spotkania z pisarzami, konkursy. Wiele będzie się działo również w szkołach i przedszkolach. Kulminacja obchodów Narodowego Święta Niepodległości przypadnie oczywiście 11 listopada. Kulminacją tą będzie wielka gala podsumowująca wszystkie wydarzenia w tym roku.

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski