Reklama
21 Marca 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Do końca roku zostało 286 dni.
Reklama
Reklama

 
Zielone światło dla pływalni
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 12 marca 2018 13:48

 

Radni dali dziś zielone światło dla budowy krytej pływalni na MOSiRze. Dotąd nie zgadzali się na taką inwestycję.

 

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji, Rada Miasta niemal jednomyślnie zgodziła się na budowę krytej pływalni na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. A dokładniej, wyraziła zgodę na spłatę kredytu w obligacjach, o który zamierza wystąpić planująca tę inwestycję miejska spółka MPWiK. Warto zauważyć, że wcześniej, radni Prawa i Sprawiedliwości, mający większość w zduńskowolskiej radzie, nie zgadzali się na tę inwestycję.

 

- Można zadać pytanie, dlaczego jednak, pomimo wszystko wyraziliśmy tę zgodę – prawda? Odpowiedź jest prosta. Przede wszystkim wsłuchaliśmy się w głos mieszkańców, który w dużej mierze wskazywał na to, że jednak ta inwestycja jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców. I dlatego stwierdziliśmy, że to zielone światło trzeba dzisiaj dać - tłumaczy Adam Synowiec, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Zduńska Wola.

 

Szacowany koszt wybudowania pływalni, w której mają znaleźć się także sauny i jacuzzi, to blisko 38 milionów złotych. Kwota obligacji - to 26 milionów. MPWiK liczy także na pozyskanie 6 milionów dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resztę, spółka ma pokryć z własnych zasobów.

 

- Czuję satysfakcję, że udało nam się doprowadzić tę sytuację do takiego momentu kiedy spółka już nie będzie blokowana i będziemy mogli rozpoczać inwestycję. Jesteśmy gotowi - zapewnia Grzegorz Szmyt, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli.

 

Jeśli pozyskiwanie funduszy oraz procedury przetargowe pójdą zgodnie z planem, budowa Krytej Pływalni w Zduńskiej Woli będzie mogła rozpocząć się już latem tego roku.

 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski