Dziś imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Trudne zwycięstwo Gatty
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
sobota, 10 marca 2018 21:10

Gatta Active pokonała dziś wieczorem we własnej hali Pogoń 04 Szczecin 7:5. Zwycięstwo wicemiestrzom Polski nie przyszło jednak łatwo.

Pogoń przed tym spotkaniem była na miejscu 8 a Gatta na 2. Faworyt tej konfrontacji wydawał się więc oczywisty tym bardziej, że zduńskowolanie przed własną publicznością nie przegrali już ponad 2 lata!. Od początku zduńskowolanie mieli przewagę nad rywalem, który gubił się, tracił piłkę i generalnie dał się zepchnąć do obrony, mimo że nasi piłkarze jakoś tym razem nie forsowali zbytnio tempa. Po celnym strzale Marcianiaka w 5 minucie objęli prowadzenie. Wszystko szło więc zgodnie z planem i oczekiwaniami kibiców. Tyle, że naszym grało się jakoś... ciężko. Jakby na potwierdzenie, w 12 minucie Jurczak wyrównał. 6 minut później Krawczyk wyprowadził Gattę na 2:1, ale po jednej z następnych kontr wyrównał Jakubiak. W klasyfikacji na celność zagrań, posiadanie piłki, ilość groźnych sytuacji, Gatta zdecydowanie przeważała, tyle, że... nadal był remis. Wreszcie wicemistrzom udało się „odskoczyć” rywalom po ceklnych trafieniach Milewskiego w 28 i Marciniaka w 29 minucie. Lecz Pogoni to nie zdeprymowało. Maćkiewicz strzelił trzeciego gola dla przyjezdnych. Sobalczyk utrzymał przez chwilę dwubramkową przewagę Gatty zdobywając piątego gola dla swojej drużyny. Gdy wydawało się, że tym razem szczecinianie nie „dojdą” naszych, w 35 minucie dwukrotnie trafili za sprawą Jurczaka i Jakubiaka i doprowadzili do remisu 5:5. Zrobiło się nerwowo tym bardziej, że Gatcie wciąż grało się trudno. Na szczęście wicemistrzowie Polski po raz enty udowodnili, że są doświadczonym, klasowym zespołem. Kilkanaście sekund po Jakubiaku Milewski huknął na 6:5 a minutę później Krawczyk dołożył swoje „trzy grosze” i ustalił wynik tego meczu na 7:5 dla Gatty zapewniając swojej drużynie 3 jakże cenne punkty. Teraz zduńskowolan czekają mecze na wyjeździe w Katowicach i Pniewach.