Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
„Pierwszy do raju”
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 10 marca 2018 08:03


Miejski Dom Kultury zaprasza na niedzielę, na spektakl komediowy „Pierwszy do raju”. W obsadzie: Antoni Pawlicki, Michał Piela i Tomasz Dedek. Są jeszcze bilety.


Pierwszy do raju” w reżyserii Piotra Nowaka, to kolejna brawurowa produkcja zespołu twórców mających na swoim koncie sukces komedii „Dobry wieczór kawalerski” (grany w latach 2012 – 2015) oraz „Triathlon story czyli chłopaki z żelaza” (spektakl miał premierę pod koniec 2016 roku i wciąż można go oglądać na deskach teatrów).


Święty Paweł w zastępstwie świętego Piotra pilnuje bramy do raju. Pod bramę przybywają Teodor i Grzegorz. Okazuje się, że do raju może wejść tylko jeden z przybyłych. Święty Paweł ma trudne zadanie – musi wybrać, który z nich bardziej zasługuje na raj. W spektaklu możemy liczyć na:

- nawiązania do polskiej aktualnej rzeczywistości – ale nie zapominajmy, że „Pierwszy do raju” to komedia więc nic nie jest na serio

- absurdalny, podawany w szybkim tempie humor

- starannie zbudowane postaci, które wciągają widzów w swoją zwariowaną rzeczywistość

- nieoczekiwane zakończenie, które wcale zakończeniem nie jest

- potężną dawkę humoru i doskonałą zabawę dla wszystkich, którzy potrafią złapać zdrowy dystans do życia

- oraz odpowiedź na pytanie: kto pierwszy dostanie się do raju

Wszyscy trzej bohaterowie na scenie mają swoje „pięć minut” i dają popis swojego kunsztu aktorskiego.

Jeśli ktoś chce to może odczytać sztukę jedynie na poziomie swobodnego żartu, zabawy i zdystansowania się do świata ale jest też miejsce dla widzów szukających w teatrze czegoś więcej. Ci drudzy zapewne poczują nieco gorzkawy smak niektórych żartów. Ale nie zdradzamy szczegółów.

Spektakl przede wszystkim śmieszy. Chcemy, żeby widownia spędziła w teatrze blisko dwie godziny śmiejąc się z dialogów i doskonale się bawiąc.

Naszym celem jest to, żeby sztuka rozbawiła widzów do łez i żeby wyszli z teatru w doskonałych humorach” - napisali twórcy przedstawienia

Spektakl wystawiony będzie w niedzielę 11 marca o 16:00 w Sali Kinowej Centrum Integracji Ratusz. Są jeszcze do nabycia bilety, które zamówić można pod numerem tel. 661 731 731

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: sobota, 10 marca 2018 12:56
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski