Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Porozumienie w sprawie odkrytych basenów
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 08 marca 2018 22:54Nadzwyczajnie obradowała dziś Rada Miasta. Dyskutowano o kwocie za którą wyremontowane mają być odkryte baseny na MOSiRze.

 

Najwięcej miejsca na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Zduńska Wola poświęcono sprawie odkrytych basenów na MOSiRze a doikładniej kwoty pieniędzy, jaką należy zarezerwować w budżecie, by niezbędny remont przeprowadzić w taki sposób, by z basenów mogli latem bez przeszkód korzystać mieszkańcy miasta i regionu. Ostatecznie radni zgodzili się na zaproponowaną przez władze miasta kwotę 1 mln 600 tysięcy złotych, co pozwoli na dokonanie niezbędnym zakresie modernizacji trzech niecek basenowych wraz z całą instalacją. Mówił o tym inżynier Leszek Kraszewski, który na zlecenie Urzędu Miasta przygotował koncepcję takiej modernizacji.

 

- Do tych prac należy porzede wszystkim uszczelnienie niecek, czyli położenie nowej wykładziny, która po pierwsze uszczelni niecki a po drugie stworzy warunki sanitarne: ona będzie łatwa w czyszczeniu, nie będą do niej przywierały zanieczyszcenia, nie będą się zagnieżdżały bakterie. W dużej niecce niezbędna jest nowa technologia uzdatniania. (…) Basen średni zostaje na tej instalacji, która w zeszłym roku sprawdziła się (…) przetrwała próby sanepidowskie. (…) Najtrudniejszy problem to basen dla dzieci. Niestety bardzo trudno byłoby zachować to jako brodzik wypełniony wodą. Wobec tego powstała propozycja, żeby zamienić go na plac zabaw wodnych, który nie sprawia takich problemów sanitarnych – powiedział inżynier Leszek Kraszewski

 

Inżynier przyznał, że przedstawione rozwiązanie tylko doraźnie rozwiąże problem, najwyżej na kilka lat. A w przyszłości niezbędna będzie gruntowna przebudowa basenów z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technicznych, co wpłynąć ma także na znaczne podniesieni ich atrakcyjności. Radni zgodzili się wygospodarować w budżecie potrzebną na niezbędny remont kwotę 1 mln 600 tysięcy złotych. Jeżeli władze miasta przygotują odpowiednią uchwałę, to głosowanie nad zabezpieczeniem funduszy na modernizację odkrytych basenów na MOSiRze może odbyć się już na sesji 23 marca. Radni mają świadomość tego, że działać trzeba szybko, bo trzeba przebrnąć jeszcze wiele kwestii formalno – prawnych związanych z projektami, pozwoleniami, przetargami itp. a na dodatek, czas oczekiwania na niektóre elementy potrzebne do modernizacji basenów może wynieść nawet powyżej miesiąca. Na dzisiejszej sesji wróciła także sprawa nowych możliwości dofinansowania z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki budowy krytej pływalni. Sprawie radni mają poświęcić swój czas w poniedziałek, gdy dokończą dzisiejsze obrady.    

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 08 marca 2018 23:04
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski