Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
W kontrze do dyktanda [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 08 marca 2018 21:35

 

To nie było zwyczajne dyktando jakich wiele, lecz kontrdyktando. Gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich ze Zduńskiej Woli, którzy wzięli w nim udział, mogli na chwilę wejść w rolę nauczycieli i sprawdzić tekst najeżony błędami ortograficznymi.

 

To nie był egzamin, ani nawet szkolna kartkówka przy której trzeba z nerwów obgryzać paznokcie. Organizatorzy 10-go już kontrdyktanda w Zduńskiej Woli udowadniają, że nauka ortografii może równocześnie być zabawą słowem. Zwłaszcza, gdy dyktanda nie trzeba pisać, lecz tylko sprawdzić.

 

- Jest to bezstresowe, młodzież się nie kontaktuje ze sobą, ale ma do korzystania wszystkie słowniki – mówi Elżbieta Gauza Hertmanowska – polonistka, organizatorka kontrdyktanda

 

Tematem kontrdyktanda tym razem była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uczestników kontrdyktanda czyhały ukryte w tekście błędy. Na przykład żmudna przez „rz” droga do niepodległości oraz barbarzyństwo i hańba w których czaiły się „ż” i „ch”. A kto był nieuważny, mógł także w tym słowie pozostawić „rz”. Zduńskowolskiego mistrza... albo raczej kontr-mistrza ortograficznego poznamy za kilka dni.

 See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski