Reklama
23 Stycznia 2019 Środa
Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Do końca roku zostało 343 dni.
Reklama
Reklama

 
Kierowca bmw - przyznał się do winy
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 06 marca 2018 14:28


Nastąpił istotny zwrot w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku w Ostrówku. Kierowca BMW przyznał się do winy. To on spowodował wypadek. Grozi mu 8 lat więzienia. 

 

Według pierwszych ustaleń policji opartych głównie na zeznaniach kierującego BMW 29 -letniego mężczyzny, który przedwczoraj uczestniczył w śmiertelnym wypadku w Ostrówku, oba auta nadjeżdżały z przeciwnych kierunków i volkswagen golf którym kierowała kobieta, zjechał na przeciwległy pas, zahaczając o przód bmw uderzył w przydrożne drzewo a kierująca nim 46 letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. W toku postępowania, śledczy ustalili jednak, że kierowca BMW który był jedynym świadkiem zdarzenia skłamał w swoich zeznaniach, gdyż to on spowodował ten wypadek. Mężczyzna przyznał się do winy.

 

- Z jego relacji wynikało, że to kierująca volkswagenem z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Jednakże wnikliwa analiza oględzin miejsca zdarzenia a także oględzin pojazdów, które brały udział w tym zdarzeniu drogowym, nie potwierdził wersji przedstawionej przez kierującego bmw. Policjanci doporowadzili do zatrzymania kierującego bmw, który po przesłuchaniu przyznał się do spowodowania wypadku. Wstępnie, najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania wypadku była nadmierna prędkość oraz nie zachowanie należytej odległości przez kierującego bmw - wyjaśnia Robert Latus, rzecznik zduńskowolskiej policji

 

Policja ustaliła bowiem, że bmw jechało w tym samym kierunku co volkswagen i z impetem uderzyło w jego tył, co najprawdopodobniej był przyczyną utraty przez kobietę panowania nad pojazdem i śmierci w wyniku zderzenia z drzewem. Dokładne okoliczności tragedii zbadają biegli. Decyzją prokuratury, wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny, portręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Za spowodowanie wypadku ze skutkeim śmiertelnym grozi mu do 8 lat więzienia.  

 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: wtorek, 06 marca 2018 14:37
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski