Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Ile wyniesie remont basenów?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 05 marca 2018 19:03


Ile powinna kosztować modernizacja odkrytych basenów na MOSiRze, żeby można było się w nich bezpiecznie kąpać i oddalić widmo zamknięcia ich? 12 milionów czy 200 tysięcy złotych – jak proponowali radni? Władze miasta proponują inną kwotę.

 

Na niedawnej konferencji prasowej, władze miasta poruszyły temat modernizacji odkrytych basenów na MOSiRze,podkreślając konieczność jak najszybszego rozwiązania problemu tak, by mieszkańcy mogli latem z basenów korzystać.

 

- Pierwsza, najważniejsza sprawa to jest to, żeby woda była bezpieczna. Cały system filtrujący, system niecek, modernizacja tych niecek, żeby dała bezpieczeństwo dla osób korzystających. To jest pierwszy punkt. Ta koncepcja miała zakładać to, że po jej realizacji będzie to bezpieczny obiekt – podkreśla wiceprezydent Elżbieta Szlachetka

 

Zdaniem wiceprezydent Szlachetki prace modernizacyjny trzeba przeprowadzić do końca czerwca. Czasu jest więc bardzo mało, dlatego zakres robót powinien to uwzględniać. Kolejna sprawa, to kwestia kosztów tego przedsięwzięcia, by samorząd mógł sobie sam z nimi poradzić, nie zaciągając kredytów. Obeckna koncepcja zakłada modernizację wszystkich trzech niecek, wraz z infrastrukturą towarzyszącą związaną na przykład z filtracją wody i pompami. Szacowany całkowity koszt to 1 mln 600 tysięcy złotych. Z tego 600 tysięcy kosztowałby remont brodzika i średniego basenu. A 900 tys – duży basen. I tu pojawia się propozycja wariantowego przeprowadzenia tej inwestycji. Możliwe więc, że w tym roku wyremontowane zostaną dwie niecki – mała i średnia, a w roku przyszłym duży basen.Jedno jest pewne: działać trzeba szybko. Bo jeśli baseny (choćby tylko 2) mają być latem czynne, to najpóźniej pod koniec marca trzeba ogłosić przetarg na ich projekt.  

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: poniedziałek, 05 marca 2018 19:08
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane





                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski