Reklama
26 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Do końca roku zostało 281 dni.
Reklama
Reklama

 
Uczniowie I LO – w Warszawie [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 28 lutego 2018 15:38

Na zaproszenie ministra Grzegorza Schreibera, w Warszawie gościła młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego.

 

W poniedziałek minister Grzegorz Schreiber, Poseł na Sejm RP spotkał się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie z Uczniami i Opiekunami z I Liceum Ogólnokształcącego, im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli. Uczniowie przyjechali na specjalne zorganizowany wyjazd i zaproszenie ministra Schreibera. Wycieczka był nagrodą główną jaką Jan Górniak i Jakub Pawlik uczniowie I LO otrzymali wygrywając konkurs o Historii Miasta Zduńska Wola.

Młodzież zwiedziła Gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w tym Salę Kolumnową, salę im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (sala posiedzeń Rady Ministrów), przeszklony hol przed dawnym gabinetem Premiera na I piętrze, zwiedziła także: Belweder (wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu), salę historii Orderu Wojennego Virtuti Militari, Kaplicę Belwederską, wybrane sale historyczne oraz zrekonstruowany gabinet Marszałka Piłsudskiego.

Na trasie zwiedzania również był Grób Nieznanego Żołnierza na placu marsz. Józefa Piłsudskiego, Ogród Saski, pomnik Józefa Piłsudskiego czy Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu.

Ostatni punktem, który zwiedziła młodzież był Gmach Sejmu RP oraz obiad, na który minister Grzegorz Schreiber zaprosił wszystkich uczestników wycieczki do restauracji sejmowej. W Sejmie młodzież m.in. zobaczyła: galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hol główny, makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi.
See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski