Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
9 ofert na przebudowę obwodnicy
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 28 lutego 2018 15:139 firm złożyło oferty w przetargu na wykonanie projektu budowlano-wykonawczego, wraz z uzyskaniem pozwolenia ZRID, na rozbudowę DW 482 w Zduńskiej Woli.

Najtaniej pracę wyceniło konsorcjum firm: URBAN MEDIA z Warszawy i REM PROJEKT Skierniewice (680 tys. zł), najdrożej konsorcjum firm: Drogowa Inżynieria i LISPUS Chełm (1,82 mln zł).

Procedury sprawdzające oferty, powinny zakończyć się w ciągu kilku tygodni, a wykonawcę projektu powinniśmy poznać w połowie kwietnia br.
Przypomnijmy, że inwestycja zakłada rozbudowę DW 482 na odcinku od ul. Karsznickiej do Mostowej. Z zakresu wyłączony będzie zmodernizowany odcinek z rondem na skrzyżowaniu ulic: Łódzkiej, Szadkowskiej, Opiesińskiej i Juliusza. Przewiduje się dostosowanie parametrów technicznych i użytkowych istniejącej drogi wojewódzkiej do parametrów drogi klasy G (droga główna).

Była droga krajowa, a obecnie wojewódzka 482, to alternatywa dla trasy S8 oraz częściowo również dla drogi nr 710.  Co za tym idzie, to jeden z najważniejszych drogowych szlaków regionalnych, dlatego też wymaga poważnych działań inwestycyjnych - powiedział Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego

Oczekiwana przez mieszkańców inwestycja została wpisana do wieloletniej prognozy finansowej województwa łódzkiego. Rozbudowa obejmie około 5 kilometrów przejścia przez miasto - przypomniała Jolanta Zięba-Gzik, członek Zarządu Województwa Łódzkiego

Dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem ZRID mają być gotowe do końca listopada 2019 roku. Wartość całej inwestycji, to ponad 83 mln zł.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski