Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Weterani z medalami [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 28 lutego 2018 07:57


 

Wojciech Kikowski i Andrzej Suliński zdobyli w sumie aż 5 złotych medal na Mistrzostwach Polski Masters w Lekkiej Atletyce.

 

W Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Zduńska Wolę reprezentowali: Wojciech Kikowski (IKS Start) i Andrzej Suliński (MKS).

Trener Wojciech Kikowski zdobył w swojej kategorii wiekowej M70(!) Aż 3 złote medale : na 60 m. przez płotki , w skoku w dal i skoku wzwyż - z rekordem Polski.

Trener Andrzej Suliński w kategorii wiekowej M40 zdobył natomiast 2 złote medale: w pchnięciu kulą i rzucie ciężarkiem.

 

- Najbardziej się cieszę ze złotego medalu w skoku wzwyż, ponieważ to się wiąże również z rekordem Polski siedemdziesięciolatków. I mówiąc śmiesznie, żaden siedemdziesięciolatek w tym kraju tak wysoko swojej pupy nie uniósł – mówi Wojciech Kikowski, który nie ukrywa, że aktywność sportowa nieustatnnie przynosi mu ogrom radości i satysfakcji.

 

Z rozrzewniwniem wspomina czasy, gdy w Zduńskiej Woli organizowane były mitingi weteranów lekkej atletyki na żużlowej bieżni stadionu przy Łaskiej 90. Paradoksem jest, że z chwilą, gdy położono tartan – dwukrotnie fatalnie a później fatalnie go wyremontowano - stadion zduńskowolski nie może mieć certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, czyli nie można na nim organizaowć zawodów, na których można byloby ustanawiać nowe rekordy Polski. 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski