Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Zapraszają na „Wyklętych” [plakat]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 21 lutego 2018 08:01
 

Stowarzyszenie „Pamiętamy” zaprasza do udziału w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych. W Zduńskiej Woli, obchody będą tym razem dwudniowe.

 

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych przypada 1 marca. W Zduńskiej Woli rozpocznie się o 9:00 mszą świętą w Bazylice Mniejszej. 0 10:00 ulicami miasta odbędzie się marsz pamięci „Wyklętych”, zakończony uroczystościami pod pomnikiem przy al. Kościuszki. O 11:00 w SP 4 rozpocznie się Festiwal Pieśni Patriotycznej.

 

Na 4 marca zaplanowano natomiast IV bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym” na symbolicznym dystansie 1963 mtrów (w Zduńskiej Woli odbędzie się po raz pierwszy). Dystans - od Stadionu Miejskiego przy Łaskiej 90, do Ratusza na placu Wolności.

 

- Jest to ogólnopolski bieg, w którym w tym roku w tej edycji bierze udział ponad 280 miast w całej Polsce. Wszyscy uczestnicy startują tego samego dnia czyli 4 marca w niedzielę o godzinie 12:00 aby upamiętnić żołnierzy niezłomnych - mówi Milena Piotrowska, przewodnicząca tego stowarzyszenia

 

Trwają zapisy drogą elektroniczną. Chętni do udziału w nim powinni się pospieszyć, poniewać w imprezie może wystartować 170 biegaczy. Wolnych jest niecałe 50 miejsc. Zapisywać się można na stronie www.rajsportactive.pl . Bliższe informacje dostępnę są na fanpage'u stowarzyszenia „Pamiętamy”, które jest głównym organizatorem obchodów.See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski