Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Wenecja, maski i fortepian.. [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 13 lutego 2018 23:11W Liceum Plastycznym zagościła dziś Wenecja, która kojarzy się oczywiście z maskami i gondolami oraz muzyką. Wystawie zatytułowanej „Fortepian w Wenecji” towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac utrzymana także w tym temacie. Było barwnie, wesoło i bardzo muzycznie.

 

Weneckie, „ostatkowe” spotkanie w Galerii „Na Rogu”, Liceum Plastyczne zorganizowało wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną. Muzycznym prezentacjom towarzyszyła wystawa najciekawszych prac w konkursie opatrzonym tytułami: „Maska wenecka z motywem fortepianu” i „Wenecja z motywem fortepianu”. Prace związane z wenecją wystawili również uczniowie Liceum Plastycznego. Konkurs miał bardzo duży odzew. Napłynęły aż 92 prace z kilku powiatów. Wśród prac plastycznych przeważały oczywiście maski, ale były nie tylko one..

 

- Te prace, które napłynęły na konkurs przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewałam się tak fantazyjnych, takiego doboru techniki. Młodzież naprawdę skrywa w sobie te pokłady energii, talentu i w tych pracach to się ujawniło – mówi Marzena Sroczyńska Gudajczyk, organizatorka spotkania.

 

W weneckie spotkanie włączyli się również muzycy – zarówno uczniowie jak i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, którzy uraczyli uczestników swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami, wykonując utwory utrzymane oczywiście w klimacie Italii.

 

- Z wielką przyjemnością realizujemy wspólne projekty plastyczno – muzyczne i w tym roku jest właściwie takie rozgałęzienie tematyki. Jesteśmy w kręgu muzyki i malarstwa włoskiego oraz w kręgu muzyki karnawałowej. I my właśnie bardziej w tę drugą część się zaangażowaliśmy dzień sprzyja temu, są ostatki, trzeba poszaleć – powiedziała Małgorzata Józefowicz, nauczyciel fortepianu w PSM I i II st.

 

Wenecką wystawę w Galerii „Na Rogu” można oglądać jeszcze przez 2 tygodnie.


 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski