Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Zapraszają na „Drogi do wolności”
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 06 lutego 2018 21:35 

 

Organizatorzy Festiwalu Tradycja i Pamięć przyjmują zgłoszenia do 4. edycji. Tym razem odbędzie się ona pod hasłem „Drogi do wolności”.

IV edycja festiwalu będzie nawiązywać do faktu, że tym roku obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Po ponad stu latach niewoli Polska ponownie pojawiła się na mapie Europy. Droga do niepodległości była długa i wyboista, poprzedziło ją wiele nieudanych zrywów zbrojnych, walka z rusyfikacją i germanizacją i wytrwała praca u podstaw. Festiwal ma charakter konkursu obejmującego swoim zasięgiem województwo łódzkie i kujawsko-pomorskie. Celem nadrzędnym konkursu jest rozwijanie uczuć związanych z patriotyzmem i zainteresowań historyczną tematyką lokalną, a także pogłębianie wiedzy historycznej i świadomości przynależności do państwa polskiego. Konkurs pozwoli w swoich założeniach docierać uczestnikom do wydarzeń związanych z problematyką i dziejami regionalnymi w powiatach wspomnianych wcześniej województw.

- Prezentacje multimedialne należy nadsyłać do 26 lutego 2018 r. wyłącznie pocztą tradycyjną na adres biura poselskiego Posła na Sejm RP Grzegorza Schreibera: 99-300 Kutno, Pl. Wolności 14. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 500-002-076 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wypełniają jedynie formularz zgłoszeniowy na stronie http://festiwalhistoryczny.pl/  w zakładce „kontakt” w terminie do 26 lutego 2018 r. – powiedział Dawid Mazurkiewicz, dyrektor biura posła Grzegorza Schreibera

 

 

Warto dodać, że na najlepszych uczniów czekają atrakcyjne nagrody, które przygotowali minister Grzegorz Schreiber, Poseł na Sejm RP wspólnie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Kosmą Złotowskim.


 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski