Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
RIO zaakceptowała budżet
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 02 lutego 2018 19:18


Regionalna Izba Obrachunkowa zaakceptowała uchwałę naprawczą przyjętą przez Radę Miasta Zduńska Wola na poniedziałkowej, nadzwyczajnej sesji. Prezydent, decyzję RIO nazywa „całkowicie niezrozumiałą”.

Na dzisiejszym posiedzeniu w Łodzi, na którym obecni byli przedstawiciele zarówno Rady Miasta jak i władz Zduńskiej Woli, Regionalna Izba Obrachunkowa umorzyła postępowanie w sprawie naprawy budżetu miasta Zduńska Wola uznając, że budżet przyjęty w grudniu przez Radę Miasta wraz z poniedziałkową poprawką przyjętą na sesji nadzwyczajnej jest obowiązujący i zaspokaja to, co RiO chciało osiągnąć – to pierwsze, jeszcze nieoficjalne informacje.

 

Komentarz do decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej przedstawiciele Klubu Prawo i Sprawiedliwość zapowiedzieli na poniedziałek. Władze miasta odniosły się do niej już dziś, w przesłanym mediom oświadczeniu:  

 

„Decyzja Regionalnej Izby Obrachunkowej jest całkowicie niezrozumiała i sprzeczna z dotychczasowymi rozstrzygnięciami RIO w podobnych sprawach.

Bez względu na polityczną ocenę tej sytuacji, główny cel zgłoszonych przez prezydenta poprawek został osiągnięty: przywrócono środki na normalne funkcjonowanie przedszkoli oraz zabezpieczono rekordowe nakłady na inwestycje.

Niestety, radnym udało się przeforsować wydatki na kolejną dokumentację basenu, która, wg propozycji radnych, ma zostać przeniesiona na teren SP nr 12, mimo gotowego projektu na krytą pływalnię przy ul. Kobusiewicza. Mieszkańcy będę musieli zapłacić także za zaprojektowanie hali sportowej na terenie stadionu miejskiego przy ul. Łaskiej, co będzie wiązało się z wycinką drzew oraz ogromnymi problemami komunikacyjnymi.” – czytamy w komunikacie.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: piątek, 02 lutego 2018 19:40
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski