Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Lokalizacja – bez zastrzeżeń?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 31 stycznia 2018 20:47Mieszkańcy ulicy Widawskiej walczący o to, by pod ich oknami nie wyrósł kolejny maszt telekomunikacyjny, mieli nadzieję, że można zmienić lokalizację masztu. Co na to Urząd Miasta? Czy jest to możliwe?

W wypowiedziach mieszkańców ulicy Widawskiej, którzy protestują przeciw wybudowaniu blisko swoich domów kolejnego masztu telefonii komórkowej, przeplatała się nadzieja na to, że jeśli nawet nie można cofnąć już decyzji o budowie masztu, to może jest sposób na to, by zmienić jego lokalizację – by zbudować go w innym miejscu? Odnośnie tej sprawy wypowiedział się Urząd Miasta, który już 5 lat temu zatwierdził decyzję o lokalizacji telefonicznej konstrukcji przy Widawskiej 28.

- Zmiana lokalizacji masztu byłaby możliwa pod warunkiem, że wnioskodawca (sieć P4 – red.) wystąpiłby o taką zmianę. Natomiast oczywiście prezydent miasta działając zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli taki wniosek wpłynął tutaj do Urzędu Miasta (wniosek o lokalizację przy ul. Widawskiej 28 – red) nie ma podstaw prawnych, aby odmówił lokalizacji tego typu obiektu, w ogóle inwestycji celu publicznego, jeżeli ona jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Oczywiście była pełna analiza robiona na etapie postępowania, czy taki obiekt jest możliwy, czy jest zgodny z obowiązującymi przepisami, też ustawą o ochronie środowiska. I tutaj wszystkie te nasze analizy i działania wykazały, że jest możliwe wydanie takiej decyzji. Że nie ma podstaw, aby odmówić – tak bym powiedziała – tłumaczy Jolanta Owczarz, dyrektor Biura Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Zduńska Wola.       

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski