Reklama
26 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Do końca roku zostało 281 dni.
Reklama
Reklama

 
Radni PiS postawili na swoim
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 31 stycznia 2018 18:58

 

Na poniedziałkowej, nadzwyczajnej sesji w myśl zaleceń Regionalnej Izby Obrachunkowej radni mieli poprawić budżet miasta na 2018 rok. Uchwała jaką przyjęli nie zawierała wszystkich poprawek przedstawionych wcześniej prezydenta. Władze miasta twierdzą, że uchwała zapadła niegodnie z prawem.   


Nadzwyczajna sesja Rady Miasta to efekt zaskarżenia przez prezydenta miasta do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi poprzedniej uchwały budżetowej z 29 grudnia, w której radni przede wszystkim klubu PiS okroili wydatki bieżące o blisko 5 milionów złotych, zdejmując prawie 3,7 mln ze szkół i przedszkoli. W poniedziałek, radni zgodnie z zaleceniami RIO mieli naprawić uchwałę budżetową, by zabezpieczyć wspomniane środki. Jednakże prezydencki projekt naprawczej uchwały, oprócz ponownego przesunięcia na przedszkola i wydatki bieżące wspomnianych blisko 5 mln zawierał również korektę wydatków inwestycyjnych. M.in. wykreślenie pieniędzy na dokumentację basenu przy SP 12, wykreślenie pieniędzy na dokumentację wielofunkcyjnej hali sportowej na Pogoni, budowę boiska przy „dwunastce” a także dokapitalizowanie TBSu.     

Sesja pełna była słownych zapasów i utarczek, ponieważ radni PiS nie zamierzali się zgodzić na wersję uchwały zaproponowaną przez prezydenta, a prezydent głosami swoich zastępczyń nie wyraził zgody na dokonanie korekty i wykreślenie zmian inwestycyjnych.

Rada, głosami klubu PiS przyjęła w końcu własną uchwałę przywracającą jedynie środki finansowe na przedszkola i normalną pracę urzędu, natomiast wycięli z niej poprawki dotyczące zmian inwestycyjnych. Uchwalili dokument, mimo zastrzeżeń reprezentującego miasto od strony prawnej mecenasa Marcina Górskiego

- Projekt prezydenta jest projektem zmieniającym uchwałę budżetową, więc rada nie ma możliwości wprowadzanie poprawek. Uchwała zmieniająca budżet wynika z realizacji budżetu, a za realizację odpowiada organ wykonawczy – przekonywał prawnik

Uchwała została przegłosowana 14 głosami radnych PiS. „Za” głosował również radny Krata. Radni PO nie wzięli udziału w głosowaniu.

Aktualizowany: piątek, 02 lutego 2018 12:35
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski