Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Nowe dyrektorki
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 25 stycznia 2018 20:36


Miejska Bibliotek Publiczna i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mają nowe dyrektorki. Przedstawił je dziś na konferencji prasowej prezydent Piotr Niedźwiecki. Czy planują rewolucje placówkach, którymi będą odtąd kierować?

 

Nową dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej, została już oficjalnie Lidia Reflandowska Jagielska, która po odejściu Sylwii Stasiak Muzyki była dotąd pełniącą obowiązki.


- Biblioteka tak jak do tej pory będzie chciała dostarczać czytelnikom z naszego miasta dostęp do literatury, do kultury. I wszystkie te działania będziemy prowadzić bezpłatnie. (…) Rozmawiamy z Biblioteką Narodową, żeby w bibliotece naszej było stanowisko w czytelni dostępu do książek, które są objęte prawami autorskimi - powiedziała nowadyrektor MBP

 

Dyrektor Jagielska która pracuje w tej firmie już 29 lat zapowiedziała kontynuację spotkań autorskich do jakich przyzwyczaiła zduńskowolan Sylwia Stasiak Muzyka. W kwietniu ma być spotkanie z Jakubem Żulczykiem, współautorem (obok Moniki Powalisz) scenariusza do serialu „Belfer”. Będzie także spotkanie z Wojciechem Orlińskim, biografem Stanisława Lema. A czy coś zmieni się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej?

 

- Przede wszystkim chcemy utrzymać te dobre tradycje i te standardy, które już mamy w ośrodku. Ale z pewnością będziemy chcieli pewne nowości wprowadzić, o czym oczywiście Państwa będziemy powiadamiać – Powiedział Mirosława Jakubowska, która objęła funkcję dyrektorki Miejskigo Ośrodka Pomocy Społecznej po Elżbiecie Śpikowskiej, która z końcem stycznia odchodzi na emeryturę.

 

- Żyjemy w takich czasach, że często gęsto jest właśnie taka pokusa, żeby jak to trywialnie się określa „obsadzać stołki”. W Zduńskiej Woli nic takiego nie ma miejsca. Stawiamy na profesjonalizm, na dobrą atmosferę w miejscu pracy - podsumował nominacje prezydent Piotr Niedźwiecki 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski