Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Zbudują nową świetlicę
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 10 stycznia 2018 12:16

 

Na osiedlu Tysiąclecia powstanie nowa świetlica środowiskowa. Starą już zburzono.

 

Świetlice środowiskowe zwykle mieszczą się w zaadaptowanych, istniejących już lokalach. Tak było między innymi na osiedlu 1000-lecia w Zduńskiej Woli. Ale stary barak zaczął się sypać. Radni podjęli więc decyzję, żeby zbudować nowy obiekt. Pieniądze zarezerwowano w tegorocznym budżecie. Dawna świetlica na osiedlu 1000-lecia w Zduńskiej Woli, która przez blisko 50 lat mieściła się w starym robotniczym baraku obok przedszkola, w ostatnich dniach starego roku została już rozebrana.

 

- Można było wiedzieć tutaj i dzień dziecka i mikołajki i dzień seniora i dzień sąsiada. I myślę, że nowa świetlica tak samo będzie spełniała takie same zadania – mówi radny Jacek Krata, inicjator budowy nowej świetlicy

 

A nowa świetlica ma pojawić się dokładnie w tym samym miejscu, jeszcze w tym roku. W nowym budżecie, na budowę nowej świetlicy na osiedlu Tysiąclecia zarezerwowano 580 tysięcy złotych.


- Będzie to budynek jednokondygnacyjny, nie podpiwniczony, z dachem wielospadowym, w technolodii tradycyjnej murownej. Powierzchnia użytkowa tego nowego budynku to 137 metrów – mówi Lidia Sosnowska, dyrektor Biura Rozwoju i Inwestycji UM

 

W ramach zadania zbudowane będzie także nowe ogrodzenie i utwardzone dojścia do budynku. Wykonawca tej inwestycji ma zostać wyłoniony w lutym. W takim razie budowa będzie mogła rozpocząć się wczesną wiosną. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa świetlica zacznie tętnić życiem już latem.
 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 10 stycznia 2018 12:25
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski