Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Śledztwo w sprawie basenów - umorzone
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 10 stycznia 2018 11:57


Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rzekomycvh nieprawidłowości do jakich miało dojść latem ubiegłego roku na MOSiRze. SANEPiD zarzucił kierownictwu ośrodka, że baseny czynne były w czasie zakazu wydanego przez inspektorów powiatowej stacji.

 

Powiatowa Stacja Sanepidu w Zduńskiej Woli na początku sierpnia ubiegłego roku zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, nadzorujący baseny w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zarzuciła kierownictwu ośrodka, że zezwoliło na kąpiel, gdy baseny powinny być nieczynne ze względu na bakterie wykryte w wodzie. Władze MPWiK twierdziły, że woda była czysta, a decyzja Sanepidu nie dotarła do nich na czas.

Teraz, Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli umorzyła śledztwo w tej sprawie, nie dopatrując się znamion przestępstwa.


- Postępowaniem było objętych szereg zdarzeń i uznano, że zdarzenia te nie wypełniają znamion przestępstwa bądź nie uzasadniają jego zaistnienia. Co do mieszkańców i wszystkich osób korzystających z basenów, to na podstawie opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej i epidemiologii ustalono, że takie zagrożenie epidemiologiczne nie występowało. Natomiast ujawniono 3 osoby pokrzywdzone, które doznały schorzeń na skutek wizyty na basenach, z tym, że po przeprowadzeniu śledztwa ustalono, że nie można przyjąć, że bakteria coli, która została ujawniona u jednej osoby pokrzywdzonej, jest bakterią pochodzącą z basenów. Te ujawnione u małoletniej dziewczynki objawy mogły pochodzić od innej choroby mówiąc wprost. Natomist poddawano ocenie jeszcze zachowania członków zarządu miasta Zduńska Wola i w tym zakresie nie dopatrzono się by działali nieprawidłowo. Podjęli adekwatne do sytuacji działania. Jak i poddawano ocenia zachowanie prezesa i kierownictwa spółki MOSiR. I tutaj uznano, że te osoby nie są funkcjonariuszami publicznymi i nie mogą odpowiadać za przestępstwo niedopełnienia obowiązków przekroczenia uprawnień, bo za takie zachowanie mogą odpowiadać tylko funkcjonariusze publiczni – wyjaśnia Tomasz Sukiennik, Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli

 

Śledztwo zostało więc umorzone, ale wyjaśnianie okoliczności ma odbywać się dalej, w postępowaniu poza karnym.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski