Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Będą ławeczki dla karmiących mam
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 09 stycznia 2018 23:24W Zduńskiej Woli jeszcze w tym roku mają pojawić się specjalne ławki dla matek karmiących piersią. Na razie będzie ich 5.

 

Zadaszone, drewniane ławeczki dla kobiet karmiących piersią pojawiły się już w niektórych miastach Polski, między innymi w Radomiu, Warszawie i Białymstoku, ale Zduńska Wola jest pierwszym miastem w województwie łódzkim, w którym takie udogodnienia dla mam pojawią się. Na inwestycję tę przeznaczono w nowym budżecie miasta 30 tysięcy złotych. O projekcie opowiadał dziś szczegółowo jego pomysłodawca, radny Józef Matusiak z PiS.

 

- Taka ławeczka ma być takim komfortem dla mam karmiących piersią, wtedy kiedy będą na spacerze. (…) O tym pomyśle wyczytałem w internecie. Jest duże zainteresowanie w tych miastach, gdzie to zostało wprowadzone już wcześmniej i mamy są bardzo zadowolone. (…) Przez wiele lat miałem kontakt z młodymi rodzinami i narzeczonymi z racji swojej pracy w Urzędzie Stanu Cywilnego, na ulicach również spotykam się z młodymi rodzinami i miałem kilka przypadków takich proszących mnie, żeby Rada Miasta tym tematem się zajęła – wyjaśnia Józef Matusiak

 

Ławeczek na razie ma być 5: 2 w przebudowanym Parku Miejskim, 1 przy Ratuszu, 1 przy MOSiRze i 1 w Karsznicach. Według planów mają pojawić się w naszym mieście już latem. 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski