Reklama
19 Lutego 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Do końca roku zostało 316 dni.
Reklama
Reklama

 
Plac zabaw – nie tylko dla dzieci
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 04 stycznia 2018 17:54Radni PiS pochwalili się dziś placem zabaw przy Szkole Podstawowej nr 11. Przy okazji, „oberwało się”... prezydentowi.

 

Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 11 został już oddany do użytku. Kosztował 160 tysięcy złotych.O budowie zdecydowała Rada Miasta.

 

- Wcześniej ta inwestycja była dwukrotnie zgłaszana w Budżecie Obywatelskim. Była ona zgłaszana w 2016 roku i w 2017. W 2016 roku było w Budżecie Obywatelskim przeznaczone 50 tysięcy, natomiast w 2017 była to kwota powyżej 80 tysięcy. Niestety, pomimo wielkiej społecznej aprobaty i potrzeby tej inwestycji, nie znalazła ona się w budżecie. Dlatego też wraz z radnymi postanowiliśmy wpisać ją do realizacji w budżecie na 2017 rok (…) Zapotrzebowanie na tego rodzaju inwestycję w tym obszarze miasta było bardzo duże. Bardzo często do nas zwracali się mieszkańcy z potrzebą realizacji tej inwestycji – uzasadnia radny PiS Tomasz Półgrabia

 

Radni PiS podkreślają, że zagospodarowny teren przy SP 11 to nie jest zwykły plac zabaw a inwestycja została podzielona na 3 sektory: plac zabaw dla dzieci młodszych, plac zabaw dla dzieci starszych, oraz siłownia plenerowa dla dorosłych. Inicjatorzy powstania tego rekreacyjnego obiektu dodają, że otwarcie było zaplanowane już na koniec czerwca, jednak nie udało się to, bo zawinił prezydent.

 

- Ubolewamy nad tym, że pan prezydent nie poradził sobie z tak prostą inwestycją, jaką jest budowa placu zabaw. Dlatego dopiero teraz, na przełomie grudnia i stycznia została ona oddana do użytku - dodał Półgrabia


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski