Reklama
23 Stycznia 2019 Środa
Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Do końca roku zostało 343 dni.
Reklama
Reklama

 
Potrącenie pieszego
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 03 stycznia 2018 19:23


Samochód potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych. Do wypadku doszło dziś wczesnym rankiem.


Dzisiaj, tuż przed godziną 6:00 kierujący dostawczym oplem 47-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, skręcając z ulicy Łódzkiej w ulicę Struga, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 49-letniego zduńskowolanina. W wyniku zdarzenia, potrącony mężczyzna z trafił do szpitala w Sieradzu.

Biorąc pod uwagę trudne w tym okresie warunki pogodowe, policja przypomina o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno przez kierujących jak i przez pieszych.

- Zbliżając się do przejścia dla pieszych zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, nie wyprzedzać i nie omijać innych pojazdów na przejściach, jeździć z dozwoloną i dostosowaną do warunków drogowych prędkością, by móc w sytuacji kryzysowej odpowiednio wcześnie zareagować. Nie tylko kierowcy powinni przestrzegać zasad bezpieczeństwa. To samo dotyczy pieszych: przez jezdnię przechodzimy w miejscach do tego przeznaczonych, a jeżeli takich brakuje, szczególnie poza obszarem zabudowanym, zachowujemy szczególną ostrożność i nigdy też nie wybiegamy gwałtownie na jezdnię, żeby widzieć nadjeżdżający z przeciwka pojazd. W miejscach gdzie nie ma chodnika, pieszy idący po poboczu lub jezdni jest zobowiązany iść lewą stroną drogi. Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Nawet w obszarze zabudowanym warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe lub latarkę, szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory odzieży powodują, że kierowca widzi pieszego dopiero w ostatnim momencie – przestrzega asp. Robert Latus, rzecznik zduńskowolskiej policji.

 

 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski