Reklama
26 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Do końca roku zostało 281 dni.
Reklama
Reklama

 
Rowery miejskie – już w tym roku
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 02 stycznia 2018 18:31


W Zduńskiej Woli, już w tym roku mają pojawić się miejskie rowery. Właśnie dopracowywane są ostatnie szczegóły projektu „Rowerowe Łódzkie”.

 

Według projektu, w Zduńskiej Woli w tym roku pojawi się 96 miejskich rowerów rozmieszczonych na 12 stacjach ulokowanych w różnych punktach całego miasta (2 stacje będą w Karsznicach)

- W takich charakterystycznych miejscach dla Zduńskiej Woli. Na pewno muszą to być dworce PKP, w okolicy Ratusza, w okolicy obiektów sportowych, na Pogoni, przy Kobusiewicza. Tego typu stacje rozmieszczone będą po całym mieście – mówi Krystyna Bąk ze zduńskowolskiego Urzędu Miasta

Podróżować rowerami będziemy mogli bezpłatnie, pod jednym warunkiem: że od jednej stacji do drugiej, zdążymy przemieścić się w ciągu pół godziny. Powyżej tego czasu, będzie ustalona określona opłata.

W tej chwili Urząd Marszałkowski przygotowuje zamówienie przetargowe. Przewiduje się, że stacje rowerowe pojawią się w naszym mieście w drugiej połowie 2018 roku. Wkład własny Zduńskiej Woli w ten projekt to nieco ponad 450 tysięcy złotych.

 

 

Aktualizowany: wtorek, 02 stycznia 2018 18:36
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski