Reklama
23 Stycznia 2019 Środa
Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Do końca roku zostało 343 dni.
Reklama
Reklama

 
Znów przybędą Trzej Królowie
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 02 stycznia 2018 18:21


Już po raz czwarty ulicami Zduńskiej Woli przejdzie Orszak Trzech Króli. Scenariusz wydarzenia będzie podobny jak poprzednio, lacz finał nastąpi w innym miejscu.

 

Orszak Trzech Króli to świętowanie uroczystości Objawienia Pańskiego nawiązujące do złożenia pokłonu nowonarodzonemu Jezusowi przez Mędrców ze wschodu. To spotkanie jasełkowe na ulicach miasta, w którym co roku biorą udział tysiące mieszkańców.

W tym roku nieco zmieniona będzie trasa orszaku. Będzie prowadziła jak poprzednio z parafii św. Pawła i św. Antoniego ulicą Łaską do Piwnej. Natomiast z parafii św. Maksymiliana orszak wyruszy ulicą Kościelną i będzie to orszak Gwiazdy Betlejemskiej. Wszystkie orszaki spotkają się przy Piwnej. Finał orszaku nie będzie jak dotąd na placu Wolności, lecz w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ul. Dolnej 41.

- Zapraszamy zduńskowolan aby przygotowali się do tego orszaku, w sposób szczególny bo każada parafia ma swój kolor: czerwony, niebieski, ziolony, biały i złoty. I prosimy, by całymi rodzinami przebrać się w stroje czy to królów, czy pasterzy. Oczywiście w parafiach będą do nabycia tradycyjnie korony orszakowe. Zachęcamy również do tego, aby małe dzieci włączyć w to wydarzenie – zachęca ksiądz proboszcz Andrzej Jaworski, który jest koordynatorem całego przedsięwzięcia.

Podczas Orszaku odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy „na ochronkę dla dzieci przedszkolnych we Lwowie”.

 

 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski