Reklama
19 Października 2018 Piątek
Dziś imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Do końca roku zostało 74 dni.
Reklama
Reklama

 
Kępina i park na „Południu” – w nowym budżecie
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 22 grudnia 2017 22:41


„Chcielibyśmy gorąco zaapelować do pana prezydenta o to, aby nie sabotował..” – Takie słowa wypowiedzieli radni PiS, którzy opowiedzieli o zaplanowanych w mieście kolejnych dwóch inwestycjach

Radni Prawa i Sprawiedliwości pochwalili się dziś, że dzięki ich inicjatywie w budżecie miasta zapisano 200 tysięcy złotych na wykonanie nowego oświetlenia w parku na osiedlu Południe między ulicami Chełmońskiego, Gierymskiego, Wieniawskiego i Baczyńskiego. Część tego przedsięwzięcia już wykonano, a docelowo ma tam stanąć 50 latarni.

- Już wiosną będzie tu stało 40 latarni a w projekcie budżetu miasta na 2018 rok chcemy zapisać fundusze aby kolejnych 10 latarni zostało dostawionych. Całkowicie będzie park oświetlony, będzie bezpiecznie. Park, chcemy podkreślić, jest już monitorowany  - powiedział radny Andrzej Dutkiewicz zaznaczając, że oświetlenie parku było inicjatywą radnej Mileny Piotrowskiej - Urząd Miasta to machina biurokratyczna. Nie była chętna, nie będę tu wymieniał z imienia i nazwiska ale cała machina biurokratyczna była przeciwna tej inwestycji – dodał

Radni PiS zakomunikowali również, że na ich wniosek, został przygotowany projekt zagospodarowania terenu wokół zbiornika Kępina.

- Ten projekt jest już gotowy. W całość tej inwestycji wpisuje się wykonanie ścieżki pieszo – rowerowej wokół całego zbiornika, oczywiście wraz z ławkami, oświetleniem, parkingi, ale także cała infrastruktura towarzysząca, czyli boiska do piłki plażowej, do siatkówki, place zabaw dla dzieci oraz miejsca na grilla – powiedziała radna Milena Piotrowska.

Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 4 miliony złotych. Dodajmy, że prezydent Niedźwiecki nie ujął jej w swoim projekcie budżetu. Radna Piotrowska zapewniła jednocześnie, że w przyszłorocznym budżecie miasta pieniądze na ten cel się znajdą.

- Chcielibyśmy gorąco zaapelować do pana prezydenta o to, aby nie sabotował nam tej inwestycji, aby pozwolił spokojnie ją zrealizować dla naszych mieszkańców – stwierdziła radna PiS

Na zagospodarowanie terenu wokół zbiornika Kępina w 2018 roku zostanie zabezpieczony na razie 1 milion złotych na wykonanie pierwszego etapu prac, które – jak przewidują radni PiS mają potrwać około 3 lat. Na pytanie, czy miasto na to stać, padła następująca odpowiedź:

- Jak doskonale Państwo wiedzą, to Rada Miasta decyduje o budżecie miasta. Prezydent jest ciałem tylko i wyłącznie wykonawczym. (…) My radni przedstawimy swój własny projekt budżetu już na najbliższej sesji i wierzę, że będzie on przegłosowany – rozwiał wątpliwości radny Dutkiewicz

W takim razie którą inwestycję zaproponowaną przez prezydenta radni wykreślą z nowego budżetu?

- Nie jest powiedziane, że jakieś inwestycje będą wykreślone. Być może ten budżet będzie przeorganizowany – stwierdził radny Dutkiewicz dodając, że będzie to jeszcze przedmiotem konsultacji wewnątrzpartyjnej.  

 

Aktualizowany: niedziela, 24 grudnia 2017 20:36
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski