Reklama
19 Października 2018 Piątek
Dziś imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Do końca roku zostało 74 dni.
Reklama
Reklama

 
Mieszkanie+ : podpisano list
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 15 grudnia 2017 14:25Miasto podpisało list intencyjny o chęci przystąpienia do rządowego programu MIESZKANIE+. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, nie będzie przeszkód, by budowa dwóch nowych bloków mieszkalnych rozpoczęła się już w drugiej połowie przyszłego roku.

Miasto przymierzało się już do budowy kolejnych mieszkań już w 2016 roku. Ogłoszono nawet, że rozmowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego są na dobrej drodze, ale później sprawa ucichła. Jak twierdzą dziś władze naszego miasta stało się tak, bo pojawiła się nowa, atrakcyjniejsza finansowo propozycja już w ramach powołanego przez rząd Krajowego Zasobu Nieruchomości, który będzie pilotował rządowy program Mieszkanie+. Wczoraj w Warszawie władze Zduńskiej Woli podpisały z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa list intencyjny o chęci udziału w tym programie. Najogólniej rzecz biorąc program zasadza się na tym, że dane miasto udostępni teren do realizacji przedsięwzięcia, a budowa zostanie sfinansowana przez państwo. Tyle, że miasto wykupując udziały w spółce celowej, będzie później w pewien sposób spłacać budowę owych mieszkań. W Zduńskiej Woli mają powstać 74 mieszkania przy ul. Paderewskiego. Do pilotowania projektu prezydent zamierza w Urzędzie Miasta powołać specjalny zespół.

 

-  Nadałem temu działaniu priorytet. W krótkim czasie wszelkie kwestie związane z zadaniami po stronie miasta będą bardzo szybko zdefiniowane, żebyśmy szybko wypełnili te formalne wymogi, przygotowali dokumentację techniczną tej realizacji, bo na ten moment mamy jedynie taką koncepcję, która zakłada jakie to mają być mieszkania, ilu kondygnacyjny ma to być budynek, jakie będą pomieszczenia na parterze, jeżeli chodzi o części użytkowe - powiedział prezydent Piotr Niedźwiecki     

Mieszkania będzie można wynajmować i w okresie 15 kolejnych lat zdecydować, czy chce się nabyć prawo własności. Wysokość czynszu będzie co roku określana odgórnie przez KZN. W ciągu najbliższych 6 miesięcy miejscy urzędnicy mają przygotować odpowiednie dokumenty i pozwolenia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa dwóch nowych bloków mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie+ mogłaby rozpocząć się w drugiej połowie przyszłego roku.

 

Okazuje się, że Mieszkanie+ to nie tylko możliwość budowy bloków wielorodzinnych, ale także preferencje dla tych, którzy chcą zbudować dom jednorodzinny na gruntach będących w dyspozycji Krajowego Zasobu Nieruchomości, wykupując działki po dużo niższej wartości. Mają być także preferencyjne kredyty na budowę.   

 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski