Reklama
19 Października 2018 Piątek
Dziś imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Do końca roku zostało 74 dni.
Reklama
Reklama

 
Nowe oświetlenie dla miasta?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 15 grudnia 2017 14:08


W prezydenckim projekcie przyszłorocznego budżetu miasta zapisano 30 tysięcy na wymianę oświetlenia ulic w całym mieście. Realizacja tego przedsięwzięcia ma odbywać się stopniowo.

Na spotkaniu z dziennikarzami, prezydent Piotr Niedźwiecki wspomniał o zamiarze wymiany całego oświetlenia w mieście na nowocześniejsze, ale przede wszystkim energooszczędne. Planuje się również kompleksowe doświetlenie ulicy Łaskiej ze szczególnym uwzględnieniem newralgicznych skrzyżowań, łącznie z wymianą słupów energetycznych. Miasto jest w tej kwestii już podobno „w kontakcie” ze Starostwem Powiatowym oraz Energetyką.  

- My nie musimy się przekonywać, że dziś o wiele widniej jest na ulicy Zielonej i Żeromskiego. Natomiast doświetlenie ulicy Łaskiej i Sieradzkiej również - czyli takiego strategicznego ciągu komunikacyjnego - w naszym mieście pozostawia wiele do życzenia – stwierdził Piotr Niedźwiecki

Według prezydenta realizacja tej wymiany będzie możliwa sukcesywnie z oszczędności, jakie będą wypływały ze zmniejszonej kwoty opłaty za oświetlenie miasta.

   

 

 

Aktualizowany: piątek, 15 grudnia 2017 19:48
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski