Reklama
19 Października 2018 Piątek
Dziś imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Do końca roku zostało 74 dni.
Reklama
Reklama

 
W obronie sądów i Konstytucji [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 13 grudnia 2017 00:21W Zduńskiej Woli kilkadziesiąt osób zebrało się wieczorem przy budynku Sądu Rejonowego. Demonstrowali przeciw przeprowadzanej przez rząd reformie sądownictwa. W ich opinii, ostatnie zmiany prawne oznaczają, że w Polsce kończy się demokracja.

 

To nie pierwszy raz, gdy zduńskowolanie postanowili wyrazić swoją dezaprobatę wobec zmian prawnych dotyczących wymiary sprawiedliwości. Tym razem, przed budynkiem Sądu Rejonowego zebrało się blisko pięćdziesiąt osób. Dlaczego postanowili zademonstrować swój sprzeciw?

 

- W tej chwili cała władza śadownicza zostanie skupiona praktycznie w rękach polityków i to polityków jednej opcji. Pachnie to bardzo nieładnie. Przypomina to czasy słusznie minione i mimo wszystko z takim stanem rzeczy nie możemy się pogodzić.

 

- Chcemy być Polakami. Jesteśmy Polakami. Jesteśmy dumnymi Polakami. Chcemy, żeby masza Polska była radosna, tolerancyjna, piękna, mądra, żeby była powodem do naszej dumy. I po to tu przyszliśmy, żeby zaakcentować: jesteśmy, nie damy się rozbić. Bo tak różni a jednorodni – Polacy.

 

- Żeby nie było u nas jak w Turcji, jak na Węgrzech, jak w Korei. Bardzo się tego boję. Mam również na uwadze 123 lata niewoli.


- Patrzmy w przeszłość. Bądźmy razem, ale wszyscy. Tu jest ,miejsce dla każdego z nas. I dzielenie ludzi na tych, którzy mają prawo coś robić, na tych którzy nie mają, mają prawo w Polsce być i ją kochać albo nie, to mnie najbardziej irytuje i to mnie najbardziej rozżala.

 


Odtworzeniem preambuły Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, demonstrujący chcieli podkreślić znaczenie tego naważniejszego z dokumentów, który według nich jest przez obecną władzę notorycznie łamany. Na demonstracji w Zduńskiej Woli nie było widać partyjnych szyldów, chociaż pośród mieszkańców miasta widoczni byli również działacze Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, PSL, SLD, oraz KODu.

 

A już w środę 13 grudnia o 17:00 manifestanci zbiorą się ponownie. Tym razem u zbiegu Sieradzkiej i placu Wolności zamierzają przypomnieć jeden z najczarniejszych momentów naszej najnowszej historii – wprowadzenie Stanu Wojennego przed 36 laty.

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski