Reklama
19 Lipca 2018 Czwartek
Dziś imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Do końca roku zostało 166 dni.
Reklama
Reklama

 
Z odblaskami - do mieszkańców [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 09 grudnia 2017 07:52


 

W ramach inauguracji ogólnopolskiej akcji "Dzień odblasków 2017" policjanci wspólnie z samorządowcami zachęcali pieszych i rowerzystów do używania elementów odblaskowych. Tym razem wspólne działania skierowano do niechronionych uczestników ruchu drogowego w Szadku.

 


6 grudnia 2017 roku na targowisku oraz w Szkole Podstawowej w Szadku przeprowadzono akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z samego rana policjanci i samorządowcy pojawili się placu targowym w Szadku, gdzie przekazywali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe. Mundurowi podkreślali jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, szczególnie teraz, kiedy panuje jesienna aura, a zmrok zapada coraz szybciej. Policjanci przypominali również o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Zachęcali też „niechronionych” do używania elementów odblaskowych w trudnych warunkach pogodowych również wtedy, kiedy prawo nie nakłada takiego obowiązku.

Kolejnym elementem „Odblaskowych Mikołajek” było spotkanie policjantów z dziećmi w Szkole Podstawowej w Szadku, które świadome znaczenia odblasków w bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów przygotowały barwny happening. Wyposażeni w odblaski oraz tematyczne transparenty uczniowie głośno zachęcali swoich rówieśników oraz rodziców do używania elementów odblaskowych. Z takim samym apelem zwrócili się do uczniów policjanci, którzy podczas przygotowanej prelekcji zachęcali najmłodszych do zadbania o swoje bezpieczeństwo na drodze. Obdarowano najmłodszych odblaskowymi gadżetami. W dalszej cześć happeningu nie zabrakło oczywiście Świętego Mikołaja, który ubrany w odblaskową kamizelkę w asyście Śnieżynek przywiózł dla wszystkich słodkie prezenty. Inicjatorami akcji byli: Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzata Mączyńska oraz Burmistrz Gminy i Miasta Szadek Artur Ławniczak.

fot. policja ZdW

 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski