Reklama
21 Października 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Do końca roku zostało 72 dni.
Reklama
Reklama

 
Rzemieślnicy zachęcają młodzież [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 09 grudnia 2017 06:57


Cech Rzemiosł różnych w Zduńskiej Woli, nie tylko czeka na kandydatów na ślusarzy, hydraulików lub cukierników, ale sam postanowił ich poszukać.  W podstawówkach organizowane są prelekcje, na których młodzież dowiaduje się o korzyściach i zaletach podjęcia rzemieślniczego zawodu.

Na mocy podpisanego niedawno z miastem porozumienia, członkowie zduńskowolskiego Cechu Rzemiosł Różnych rozpoczęli wizyty w szkołach, by podczas kilkunastominutowej prelekcji przedstawić korzyści płynące z kształcenia się w jednym z zawodów rzemieślniczych. W zorganizowanych prelekcjach uczestniczy młodzież najstarszych klas szkół podstawowych, która stoi u progu podjęcia decyzji o dalszej swojej przyszłości.

Cech Rzemiosł Różnych w Zduńskiej Woli zainicjował taką akcję z uwagi na coraz większe zapotrzebowanie na rynku pracy na fachowców dysponujących umiejętnościami rzemieślniczymi i odpowiednim wykształceniem. Aby uzyskać prawo do wykonywania zawodu rzemieślniczego, oprócz ukończenia 3-letniej szkoły zawodowej, trzeba także odbyć 3-letnią naukę u wybranego rzemieślnika i zdać egzamin czeladniczy. Cała akcja informacyjna potrwa do końca roku szkolnego i powtarzana ma być także w kolejnych latach.

 

 

Aktualizowany: sobota, 09 grudnia 2017 07:33
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski