Reklama
22 Października 2018 Poniedziałek
Dziś imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Do końca roku zostało 71 dni.
Reklama
Reklama

 
Obwodnica będzie przebudowana
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 29 listopada 2017 10:36Władze województwa podjęły decyzję o przebudowie dawnej „krajówki” - od niedawna drogi wojewódzkiej - biegnącej przez Zduńską Wolę. Jezdnia ma zostać wyremontowana, w niektórych miejscach zwężona. Mają powstać także nowe ronda. Ostateczny wariant zmian wybiorą sami mieszkańcy i władze miasta.


Odcinek dawnej drogi krajowej 12/14 a obecnie drogi wojewódzkiej nr 482 biegnący przez Zduńską Wolę, jako jeden z niewielu w okolicznych miastach nie został dotąd wyremontowany. Na wczorajszym briefingu, przedstawiciele władz województwa zapowiedzieli, że to się zmieni.

- Wiemy dokładnie, w jakim stanie jest ta droga. Nie jest to stan najlepszy. My wraz z zarządem dróg wojewódzkich analizowaliśmy ten stan drogi, przyglądaliśmy się jemu. Oczywiście na dzień dzisiejszy mamy mnóstwo inwestycji zaplanowanych i realizowanych, ale stwierdziliśmy, że nie możemy zostawić tej drogi bez jakiejkolwiek inwestycji – mówi Jolanta Zięba Gzik, wicemarszałek województwa łódzkiego   

Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego w Wieloletniej Prognozie Finansowej zapisano prawie 83 miliony złotych na przebudowę blisko 5 – kilometrowego odcinka drogi 482 w granicach Zduńskiej Woli. Pod koniec roku ma zostać ogłoszony przetarg na koncepcję przebudowy w 3 wariantach, wraz z dokumentacją techniczną.

- Te warianty o których mówimy, one przede wszystkim mają odpowiedzieć na pytanie, jak zwiększyć bezpieczeństwo, jak odseparować ruch pieszy, ruch rowerzystów od tego ruchu, który no niestety on niewiele się zmienił od czasu wybudowania „eSki” – mówi Mirosław Szychowski, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Łodzi

Wszystkie 3 warianty przebudowy mają powstać do lipca 2018. Później zostaną poddane konsultacjom społecznym, niezwykle ważnym - jak podkreślają władze województwa.

- Mieliśmy tutaj dobry przykład w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie konsultacje były, a mieszkańcy nie uaktywnili się. Natomiast w momencie rozpoczęcia inwestycji i wjechania koparek na plac budowy, zaczęły się bunty mieszkańców, petycje do nas – twierdzi wicemarszałek Zięba Gzik 

Wszelkie uwagi dotyczące tej przebudowy można będzie zgłaszać w trakcie konsultacji społecznych. Ostateczny wariant zaakceptowany przez mieszkańców i władze samorządowe, zostanie później przekazany do realizacji. Zaplanowana na 2 lata przebudowa zduńskowolskiego odcinka drogi 482 ma rozpocząć się w 2020 roku.  

 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski