Reklama
15 Grudnia 2017 Piątek
Dziś imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Do końca roku zostało 17 dni.
Reklama
Reklama

 
Magia słowa – kolejni goście [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 26 listopada 2017 08:03


W ramach projektu „Magia słowa”, Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej Woli gościła w ostatnich dniach aktorkę Elżbietę Romanowską oraz pisarkę i muzyka Zofię Czerwińską Rydel. W najbliższą środę gościem biblioteki będzie pisarka, dziennikarka i feministka Sylwia Chutnik.

Miejska Biblioteka  Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli gościła we wtorek aktorkę  telewizyjną i teatralną Elżbietę Romanowską.  Aktorka opowiadała  o swoim życiu, marzeniach,  swojej karierze aktorskiej. Nie od zawsze pragnęła być aktorką. Chciała zostać  prawnikiem, ale życie napisało inny scenariusz . Pani Elżbieta stwierdziła, że prawnika zawsze może zagrać będąc aktorką. Największą popularność przyniosła jej rola Joli w serialu „Ranczo”. Opowiadała także o przygodzie w programie telewizyjnym „Taniec z gwiazdami”, gdzie zajęła drugie miejsce  w V edycji. Przyznała, że była to nie tylko ciężka praca, ale i  wielka przyjemność.  Podczas spotkania zdradziła także kilka anegdot  związanych z jej życiem zawodowym. Przyznała, że lubi spotkania z ludźmi, podczas których stara się uświadomić widzom, że aktor jest takim samym człowiekiem. Elżbieta Romanowska to także autorka książki „Kobieta nieperfekcyjna”. Aktorka  zrobiła dzieciom ogromną niespodziankę, przywożąc ze sobą wiele prezentów dla dzieci ze świetlicy środowiskowej,  m.in.  w postaci książek, gier planszowych, klocków. W spotkaniu z Elżbietą Romanowską uczestniczyły osoby niewidome, które pokazały dzieciom, że nawet brak wzroku nie przeszkadza w czytaniu. Alicja Nyziak  przeczytała fragment książki „Bajki pomagajki”  Edyty Grabowicz-Gwardiak wydrukowaną  w alfabecie Braiella’a.

Z kolei w piątek, w MBP gościła Annę Czerwińską-Rydel, pisarkę, pedagoga, muzyka, autorkę radiowych audycji muzycznych i bajek. W swoich książkach i opowiadaniach pisze ona o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce. Pani Ania opowiadała dzieciom  o swojej twórczości  i drodze artystycznej, o tym co ją inspiruje i motywuje do pisania. Na spotkanie, pisarka przyjechała ze swoim pupilem  Muzą, berneńskim psem pasterskim.

 

Oba spotkania odbyły się  w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu „Magia słowa” dofinansowanego z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  oraz Miasta Zduńska Wola

A już w najbliższą środę 29 listopada, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na spotkanie z Sylwią Chutnik - pisarką, dziennikarką, kulturoznawczynią, feministką, działaczką społeczną, które odbędzie się w Czytelni MBP (I piętro) o godz.16. 30.  Spotkanie odbędzie się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Wstęp wolny.

 

Aktualizowany: niedziela, 26 listopada 2017 08:21
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski